Çelebi Buluşması Gerçekleşti ....

Image
  • 25 Aralık 2021

Çelebi'ler Çamlıca Camii'de Buluştu...

25 Aralık 2022 tarihinde Büyük Çamlıca Camii’de Çelebi Buluşması gerçekleştirildi.

İkinci yılında olan Çelebi Programı'nda 3 farklı şehir ve 11 farklı okuldan Çelebi’ler ilk defa bir araya geldi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program; MÜSDAV Genel Başkanı Erdal Atalay, ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve Bilal Erdoğan’ın selamlama konuşmaları ile devam etti.

Program koordinatörleri Ayşe Betül Aka ve Erkam Salih Büyükdinç’in Çelebi Programı sunumundan sonra öğrenciler öğrendikleri dillerde Çelebi Şahsiyet sunumlarını gerçekleştirdiler.

Öğrenci sunumlarının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın açılış dersi ile gençlere seslendi. “Ülkemize de farklı nedenlerle farklı dilleri konuşan, farklı kültürlere sahip milyonlarca insan gelmektedir. Çin'den, Japonya'dan, Rusya'dan, Latin Amerika ülkelerinden, Almanya'dan, Fransa'dan ve dünyanın her yerinden ülkemizi ziyaret eden misafirler, sizler sayesinde İslam'ın evrensel barış ve esenlik mesajlarıyla tanışacaktır. Bütün mücadelemiz, emeklerimiz bunun içindir” diyen Erbaş Çelebi'lere çeşitli tavsiyelerde bulundu. “İnşallah sosyal, kültürel ve akademik olarak kendini geliştiren ahlak ve maneviyat sahibi nice gençlerimiz yetişecektir. İslam’ın hakikati nesillere ve çağlara ulaşacak ve insanlık aradığı huzura kavuşacaktır." sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona eren Çelebi Buluşması yüzlerde tebessüm ve güzel anılara vesile oldu.