Çelebiler Konya Kampında…

Image
  • 25 Ağustos 2023

Çelebi III. Kademe öğrencileri Gençlik Spor Bakanlığı’nın Konya’daki kamp alanlarında doğa kampı gerçekleştirdiler.

19-23 Ağustos 2023 tarihlerinde erkek öğrenciler Beyşehir Kamp Alanı’nda, kız öğrenciler ise Taşkent Kamp Alanı’nda bir araya geldi.

Farklı şehirlerden ve farklı okullardan bir araya gelen öğrenciler yeni dostluk ve kardeşlik köprüleri kurdular. Bunun yanında seminerler, tahliller, serbest kürsü, el sanatları aktiviteleri, macera parkuru, doğa yürüyüşü, konserler gibi aktivitelerle öğrenciler keyifli vakit geçirdiler, eğlenerek öğrenmenin tadına vardılar.   

Kampımızda Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Hatice KAHYAOĞLU öğrencilerimizi ziyaret etti. İyilik, iyi ve doğru olmak üzerine öğrencilerle hasbihal etti. Kampımızın son günü ise Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker ASTARCI’yı ağırladık. Kendisini yakından tanıma, yurt dışı ve gençlik tecrübelerinden yararlanma fırsatı bulduk. Öğrencilerle sohbet eden ve sorularını yanıtlayan Sayın ASTARCI gençlere tavsiyelerde bulundu: “Gençler, dertli olun. Bir derdiniz olsun. İkincisi hasbi olun. Bir işi sadece yapmak için yapmayın. Bir hedefiniz olsun, o hedef uğruna çalışın. Son olarak mütevazi olun. Bu üç kavramı unutmayın.”

Itri ve Firuze gruplarını kamplarımızda ağırladık. Şarkılar eşliğinde keyifli bir gece geçirdik. Dolu dolu geçen kampımızda aynı zamanda doğa ile iç içeydik. İmam Gazzali’nin dediği gibi duaların kıblesi olan gökyüzünü inceledik. Dinlendik ve yeni dönem için enerji topladık.